כשאני ובעלי הכרנו אי שם בשנת 2005, היינו כמו כל זוג צעיר ומאוהב ולאן שלא היו פנינו מועדות לא נזקקנו להרבה כדי להיות מאושרים. בפעם הראשונה שנסענו יחדיו לצימר בצפון (הרבה לפני שהכרנו את מלון פסטורל כפר בלום) השילוש הקדוש של הצרכים שלנו כלל מיטה, אוכל וג'קוזי. היינו צעירים, היינו מאושרים ובעיקר, לא היו לנו סטנדרטים… 😉

חלפו השנים, הגיעו הילדים והתווספו אינספור צרכים והיום, תכנון חופשה משפחתית מורכב לוגיסטית לא פחות ממבצע צבאי מכובד והורים רבים יעידו (הכנים שבהם לפחות..), כי חופשה משפחתית היא הזמן הזה בשנה שבו אנחנו מוצאים את עצמנו נובחים שלל הוראות ופקודות על הילדים במינון גבוה בהרבה מהרגיל, ובעצם משלמים על הזכות לנבוח אך במקום יותר פוטוגני. ;-).

דווקא משום כך, אין להקל ראש בבחירת הלוקיישן לחופשה משפחתית כי בחירה מוצלחת ומושכלת וקריאת ביקורות וקבלת חוות דעת חיוביות היא זו שעושה את ההבדל בין "חופשה משפחתית" ל"בושה משפחתית" ולכן החלטתי לנצל את העובדה שהוזמנתי לחוות סופשבוע משפחתי במלון הנהדר פסטורל כפר בלום כדי לחלוק מעט מנסיוני לגבי כל מה שצריך כדי להפוך את החופשה המשפחתית עם הילדים לדבר שראוי להקרא "חופשה".

חופשה עם ילדים במלון פסטורל כפר בלום

חפשו המלצות ווודאו שחוות הדעת חיוביות

את מלון פסטורל הכרתי עוד קודם במסגרת נסיעת עבודה לפני שנתיים וזכרתי לטובה את החדרים המאוד יפים והפסטורליות (כן, כן, השם "פסטורל כפר בלום" בהחלט הולם) של המקום אבל אז לא הייתי עם ילדים ולכן היה חשוב לי לוודא שהוא מתאים גם לאכלס את שבט לוי המצומצם. בתור אחת שמבלה את עיקר זמנה, חייה ומרצה בתוך הרשת, דבר ראשון אני מסתכלת על הביקורות וחוות הדעת שניתנו בעמוד העסקי של המקום. לכל מי שחושש מהיעדר אובייקטיבית, הינה פיסת טריוויה מעניינת: בעל העמוד לא יכול להסיר ביקורות. רק כותב הביקורת בעצמו יכול להסיר אותה.

אפשרות נוספת היא להעזר ב"חכמת ההמונים" של הפייסבוק ולשאול על המלצות וחוות דעת בקבוצות של טיולים כמו "טיולים בראש טוב" שהיא קבוצה המנוהלת על ידי בלוגרי טיולים ולכן יש בה המון מידע וערך מוסף, "מטיילים עם ילדים""חו"ל זה כאן" וכדומיהן.

מלון עם ילדים

בחופשה במלון עם ילדים – חשוב מאוד שהוא יהיה מותאם לגילאי הילדים

אחת הדילמות הנצחיות היא חופשה בארץ או בחו"ל. אני מודה, אכן דילמה לא פשוטה ומבלי לקבוע מסמרות בדבר הרשו לי לתת נקודה קטנה אחת למחשבה: השפה שבה מתבצעות הפעילויות לילדים. לפני שלוש שנים נסענו בקיץ לחופשה משפחתית ביוון שהייתה אמנם פוטוגנית להפליא אבל למעט הבריכות סתיו לא יכולה הייתה להנות מההפעלות והמופעים לילדים שהיו כולם באנגלית.

מלון פסטורל מותאם מאוד לחופשה של מלון עם ילדים ומידי יום יש פעילויות שונות ומגוונות שמתאימות לילדים בשלל גילאים: פינת יצירה מודרכת, קוסם, פעילות עם חיות, פעילות מודרכת של משחקי חברה וחשיבה וכמובן בריכה, מרחבי דשא אינסופיים ומוצלים וגינת שעשועים.


מלון פסטורל כפר בלום
נופש במלון עם ילדים
בריכת שחיה
מרחבי דשא במלון פסטורל בכפר בלום

קייקי כפר בלום – אטרקציה לכל המשפחה בקרבת מלון פסטורל

יתרון נוסף של מלון פסטורל הוא המיקום שלו והקרבה לקייקי כפר בלום ושלל אטרקציות מעניינות כמו  אומגה, קיר טיפוס ועוד אטרקציות חביבות. במסגרת חיפוש אחר בילוי למשפחות שהוא גם אטרקציות לילדים בחרנו בשיט קייקים במסלול שנקרא "בייבי קייק", מסלול שקט וקצר יחסית שמיועד למשפחות עם ילדים קטנים והתגלה כחוויה נהדרת לילדים ולא פחות חשוב, לנו המבוגרים (אך הילדים בנפשם) ואפילו הבעלים שקיבלו בהכנעה את תפקיד "החותרים" הראו סימני הנאה (אם כי ייתכן שהם יכחישו אם תשאלו אותם….).


קייקי כפר בלום

שיהיה פוטוגני (ומלון פסטורל כפר בלום הוא אחד הפוטוגניים)

הנה שאלת זן: אם הייתם בחופשה ולא העלתם ולו תמונה אחת, האם החופשה באמת התקיימה? 😉 עם יד על הלב בואו כולנו נודה על האמת: אם כבר השקענו כסף בחופשה ולקחנו חופש מהעבודה כדאי שישארו לנו מזכרות מרהיבות מהנסיעה מהסוג שיודע לסחוט לייקים ולעורר מידה מסוימת (שלא לומר רבה 😉 ) של קנאה בקרב חברינו הוירטואלים ברשתות ;-). אבל גם אם נשים רגע את הציניות בצד, עוד לפני עידן הרשתות והסמארטפונים, לאסתטיקה של מקומות הנופש היה תמיד מקום של כבוד כי מה מבטא יותר תחושה של חופש מאשר אסקפיזם מושלם שרחוק שנות אור מדירותינו העלובות, המתפוררות הישנות ומשוועות למעט תמ"א הממתינות לנו בביתנו? 😉

מלון פסטורל בריכה

משחקים לילדים

גם בגזרת המזון יודעת כל אושיית אינסטגרם שמתקיימת על חסה ונבטים בלבד כי אוכל אוכלים קודם כל עם העיניים ולכן כדאי שהאוכל יהיה לא רק טעים (וטעים הוא בהחלט היה) אלא לא פחות חשוב (כלומר, יותר חשוב), פוטוגני.


אוכל במלון פסטורל - ארוחת ערב

האוכל במלון פסטורל - קינוחים
אוכל שאוכלים גם עם העיניים 😉

סעו עם חברים

נסיעה עם חברים מקבלת תפקיד כפול ומכופל ואפילו משולש כשיש ילדים. לילדים יש את היכולת מעוררת הקנאה הזו להתחבר בקלות עם ילדים אחרים, יהא גילם אשר יהא, ולפעמים אפילו אם אינם מדברים באותה שפה. אנחנו המבוגרים זוכים בקצת שקט מצידם של הילדים שעסוקים בחבריהם החדשים ובחברותא משל עצמנו וזוכים להרגיש לשבריר שניה כאילו באמת יש לנו חיים ודי בכך כדי להצדיק לקיחת חופשה לפחות פעם ברבעון.

את הנסיעה הזו קבענו אני ובלוגרית ההורות הכי מצחיקה (ומצליחה) ברשת (או בכלל) – שירלי טמיר, הוקסמנו שוב לראות באיזה קלות הופכים ילדים שלא הכירו אחד את השני ושלא נמצאים באותם גילאים לחברים הכי טובים, והבעלים שלנו התחברו מייד גם הם והחליפו ביניהם חוויות על איך זה להיות Instagram Husband והביעו געגועים לימים שבהם אפשר היה ללכת למסעדה ולקבל את האוכל, מבלי לחוות שיעור בדחיית סיפוקים בזמן שאנחנו מזיזות שולחנות, מטפסות על כיסא ומחפשות אחר הפריים המושלם!שירלי טמיר בלוגרית הורות
חופשה משפחתית עם חברים במלון פסטורל כפר בלום

שירלי ואני העלנו תכנית לייב משעשעת היישר מהמלון ואם במקרה פספסתם אותה כי היה לכם משהו חשוב יותר לעשות ביום שישי ב-23:00 בלילה 😉 אז הנה הזדמנות נוספת בקישור הזה.

פרגנו לעצמכם וזכרו שאין דבר כזה "יותר מידי ספא"

בואו נודה על האמת: חופשה משפחתית מוצלחת ומהנה ככל שתהיה עשויה להיות טיפ טיפ טיפ טיפה טיפונת מעייפת. לכן כדאי לכל אחד מבני הזוג להוסיף גם מעט אהבה עצמית ולפרגן לעצמו לבד משהו מפנק. אני פרגנתי לעצמי במסז' מפנק בספא של מלון פסטורל כי אמא טובה היא אמא שטוב לה ואם זו לא הייתה קלישאה, היא כנראה לא הייתה נכונה ;-).


אמבטיה מפנקת במלון פסטורל כפר בלום

לתוהים, מתחת יש בגד ים 😉


חדר מפנק במלון פסטורל כפר בלום

אחרי הספא בכפר בלום

בין צילום לצילום, לא לשכוח לעצור, להתבונן ולהנות

בעולם הפרעת הקשב הבלתי פוסקת שבו אנחנו חיים, בין צילום, לתיוג, לסטורי, לעוד צילום ועוד סטורי, חשוב לנצל את החופשה כדי באמת לעצור לרגע, לשים את הטלפון בכיס או אפילו (רחמנא ליצלן!) להשאיר אותו בחדר, לשאוף מלוא הריאות אוויר של חופש, להתבונן בנחת בנוף ולהנות! אתם עוד תודו לי על זה ;-).

חופשה עם ילדים במלון פסטורל כפר בלום

מבצעי הקיץ של מלון פסטורל כפר בלום

תודה רבה רבה למלון פסטורל שאירח אותנו כל כך יפה ולפני שתתחיל כאן התפייטות בסגנון "נופש בישראל הוא תמיד כל כך יקר" מציעה להציץ בקטגוריית ה"מבצעים" באתר של המלון ולגלות שלל סוכריות גם בחודש אוגוסט כמו ילד אחד חינם ללילה או תאריכים בהם הלילה השלישי יעלה לכם רק 50%.

נופש לכל המשפחה במלון פסטורל כפר בלום

נהנית ואת רוצה לקבל למייל גם את הפוסטים הבאים ולשמוע על עוד טיולים ופעילויות? בואי ותצטרפי לרשימת הדיוור של "תלתלים" ותהיי הראשונה לדעת על הנחות, מבצעים והגרלות שמוצעים רק לקוראות הבלוג. ואם החלטת שלא, לא לא, אל תרגישי רע, זה לא שאני נעלבת או משהו…;-)

מוזמנת גם לפרגן ב"לייק" לעמוד הפייסבוק של "תלתלים" ולהצטרף ל-16,500 העוקבים שלי באינסטגרם.

Copyrighted Image

נגישות

אהבת את מה שקראת?

ואת רוצה לקבל הודעה על כל פוסט חדש

להיות הראשונה לדעת על ההגרלות השוות 

ועל ההנחות שמקבלות באופן בלעדי המנויות לבלוג,

 

הרשמי למועדון תלתלים.

נרשמת בהצלחה. כיף שהצטרפת