יודעת כל אם שהדרך היחידה לשרוד את “אוגוסט הנורא” היא על ידי תכנון תכניות מפורטות ככל שניתן עבור כל אחד מימי החופש. מי שלא ראה הורים מתכננים בקפידה את לוח אוגוסט בחלוקת משמרות בייביסטר, פעילויות ואטרקציות לא ראה יעילות מימיו! 

חופשה בצפון עם ילדים

שנה שעברה נפשנו כל שבט לוי המורחב בהולנד (על הנסיעה הזו כתבתי בפוסט הזה ואם בא לכם קצת אירופה, אז שווה ביותר להכנס אליו) ושנה לפני נפשנו ביוון (עליה תוכלו לקרוא בפוסט הזה). השנה וויתרנו על חו”ל והחלטנו לנסוע לצפון חופשה משפחתית בצפון עם ילדים עם עוד שתי משפחות של חברים. היעד הנבחר (או אם לדייק, היעד היחיד שהיה בו מקום כשנזכרנו להזמין מקום לסוף אוגוסט ;-)), היה אחוזת אוריאן במושב אלקוש שבגליל המערבי שהתגלה ככל מה שקיווינו שיהיה ואף יותר. אבל כמו שאומרים אצלנו הצמחוניים: פרה פרה..

במקור תכננו להפגש כל שלוש המשפחות בחוף אכזיב לטבילה ואכילה ומשם להמשיך יחדיו לחופשה משפחתית בצימר אבל תכניות ומעשים לחוד, ובבוקר יום ראשון נתבשרנו שאחד הילדים חולה ולכן טבילה בים לא באה בחשבון, וכך יצא שכל משפחה יצאה בגפה עד שהתאחדנו כולנו בערב בצימר. 

החלטנו בספונטניות לנצל את ההזדמנות כדי להגיע עם הילדים למדעטק בחיפה שבו לא ביקרנו מעולם, ובדרך לעצור ב”בבית הפנקייק המקורי” כדי להטביע את יגון ההורים במעט פחממות ריקות ועל הדרך לשמח גם את הילדים. וכך, שמחים ושמנמנים מעט יותר שמנו פעמינו למדעטק לא לפני שבדקנו כמיטב המסורת הישראלית בגוגל אם אפשר למצוא כרטיסים מוזלים אליו, וכאלה מצאנו באתר גרופון. 

חופשה משפחתיתמבוך המראות במדעטק

אם להיות כנה, מבחוץ המדעטק לא נראה מרשים במיוחד, מה גם שככל הנראה הוויז הביא אותנו מכניסה צדדית עם חניון עפר לא מוסדר שנראה לקוח יותר מסרט על המערב הפרוע מאשר חניון של מוזיאון. אולם כדברי הרובוטריקים More than meets the eye, גם במקרה הזה הבפנים היה ללא ספק הרבה יותר מרשים מהבחוץ. 

לאור גילם הצעיר יחסית של הילדים (כמעט 5 ושנה ושבע) החלטנו להתמקד באזור הפעוטות ולא לעלות לקומה השניה על אף שמסיפורים הבנתי שהאטרקציות בקומה השניה נהדרות. במתחם היו מתקנים חווייתיים שהקסימו את שני הילדים שמבחינתם הרגישו שהם יכולים לבלות שם עוד שעות רבות. 

מדעטק לפעוטותגור זוחל החוצה או בוקע מביצה 😉

בועת סבון

אחרי כשעתיים חזרנו לרכב ונהננו מנסיעה שקטה עד הצימר בזכות העובדה ששניהם נרדמו ברגע שנכנסנו לרכב והגענו לצימר אחרי נסיעה של כשעה וחצי רגועים באופן יחסי ושמחנו מאוד לגלות שהמציאות התעלתה על גוגל והרגשנו שהגענו לגן עדן קטן, שבנוי ממתחם של שלושה חדרים האחד מול השני ומתחם של בריכה בתוך חצר גדולה כשהבריכה מגודרת ונעולה כך שהילדים לא יכולים להכנס אליה. 

חופשה משפחתית בצימר

חופשה משפחתית בצפון

אחרי אינספור לבטים בנוגע לאופן הראוי ביותר לבלות את היום השני החלטנו פה אחד שאת היום כולו נבלה בתוך המתחם שהרגיש כמו גן עדן של ממש. הילדים בילו במשך שעות בבריכה ורצו בין הבריכה הגדולה לבין הג’קוזי שלידה. הקטנטנים נהנו לדשדש במים הרדודים ולשחק עם המשחקים האחד של השני ואנחנו הגדולים נהננו לראות את הילדים נהנים כל כך, ונהננו לרבוץ בנחת בבריכה בעודנו מנשנשים פירות ולוגמים אלכוהול מלוא הכוס. 

ללגום יין

אחר הצהריים הוציא בעלי היקר את מדריך הילדים שבו והפעיל את הגדולים בשלל פעילויות מאתגרות לשמחתם הרבה של הילדים, והרבה עוד יותר של ההורים שיכלו לרגע לשבת בנחת. 

שעת סיפור

בקבוק יין אדום

ילד צוחק

אהבה של אמא

אחרי שביום הראשון גור פינק אותנו בלילה לבן, ביום השני ניכר היה שגם הוא מתחיל להנות, והוא הסתובב לו בנחת בין שלל המתקנים והמשחקים שהיו פזורים ברוחב לב במתחם. בלילה השני אפילו קרה נס קטן וגור ישן ממש אבל ממש לא רע ואפילו הרבה, או הרבה יחסית לעצמו.

איך לגרום לתינוק לישון

בגלל ששעת הפינוי של הצימר היא בבוקר, את היום השלישי בילינו בטיולים בחוץ, והיעד הנבחר היה נחל חרדלית שהיה במרחק של כחצי שעה והתאים לגדולים ולקטנים כאחד. זהו מסלול הליכה בין בריכות לא עמוקות וגם גור הקטן צעד בתוכן בשמחה רבה ובגבורה והקסים במתיקותו את כל עם ישראל ששכשך איתנו בבריכות. הטיול עשה אותנו מאוד רעבים ואחרי התלבטות החלטנו לנצל את העובדה שאנחנו בצפון ולסעוד במסעדה החלבית הנהדרת עין כמונים למרות שהיא לא הייתה בדיוק בכיוון שלנו. הילדים כמובן נרדמו שלא לומר התעלפו ברגע שנכנסנו לרכב ונהננו פעם נוספת ממעט שקט ונופים נהדרים. 

טיול בצפוןהפוך עם הרבה סוכר 😉

כשהגענו לעין כמונים קיבל את פנינו אורח מיוחד לקול צהלותיהם של הילדים שגילו הרבה יותר ענין בחיות מסביב מאשר בגבינות הטובות שעל השולחן. 

טווסים

ארוחת גבינות חלבית

וכך תם ונשלם טיול אוגוסט ולשמחת כולנו ספטמבר נמצא כבר ממש מעבר לפינה. 

אשמח מאוד לשמוע מה חשבתם בתגובות למטה ועוד יותר אשמח אם תצטרפו לרשימת הדיוורים של הבלוג ותוכלו להמשיך ולהנות מהפוסטים, ומעוד שלל מבצעים, הטבות והגרלות לקוראות הבלוג (גוללי עוד קצת למטה ותוכלי להרשם). 

אם נהנית, צחקת, אהבת או אפילו רק סימפטת, אשמח מאוד לשמוע את התגובה שלך למטה, וישמח אותי לא פחות, אם תפנקי ב”לייק” בעמוד הפייסבוק של “תלתלים”

Copyrighted Image

נגישות

אהבת את מה שקראת?

ואת רוצה לקבל הודעה על כל פוסט חדש

להיות הראשונה לדעת על ההגרלות השוות 

ועל ההנחות שמקבלות באופן בלעדי המנויות לבלוג,

 

הרשמי למועדון תלתלים.

נרשמת בהצלחה. כיף שהצטרפת